Cena od: 8800.00 zł Czas trwania: 14 dni
Dzień 1 Przylot do Kilimandżaro i transfer do Kilimanjaro Mountain Resort na nocleg. http://www.kilimountresort.com/
Dzień 2 Rongai Gate (1950m)– 1st Cave camp (2600m) Czas przejścia: 5 godzin Długość trasy: około 8 km Krajobraz: las górski Rejestracja przy bramie Marangu, skąd uczestników wyprawy czeka 2,5-godzinny przejazd do początku trasy Rongai. Wspinacze spotkają się z przewodnikiem i tragarzami przed rozpoczęciem wędrówki z wioski Nale Moru. Wąska, kręta droga biegnie przez pola kukurydziane zanim dotrze do lasu sosnowego, następnie łagodnie biegnie w górę. Trasa nie jest zbyt stroma, to raczej lekka wędrówka przez malowniczy wiejski krajobraz. Pierwszy nocleg odbywa się w First Cave, na wysokości 2600 m. Znajduje się tu toaleta i drewniany stół z ławami, ale nie ma tu chaty. Źródło wody znajduje się przy szlaku kilka metrów poniżej First Cave.
Dzień 3 First Cave (2600m) – Kikelewa Cave (3600m) Czas przejścia: 6 – 7 godzin Krajobraz: wrzosowiska Trasa wiedzie w górę, w kierunku Kibo, mijając po drodze Second Cave (3450m) aż do Kikelewa Cave na wysokości ok. 3600 metrów. Na tej wysokości zaczynają się pokazywać otwarte przestrzenie, co pozwala podziwiać przepiękne widoki. Woda znajduje się poniżej jaskini w strumieniu. Nocleg na kempingu Third Cave (Kikelewa Cave).
Dzień 4 Kikelewa Cave (3600m) – Mawenzi Tarn camp (4330m) Czas przejścia: 3-4 godziny Krajobraz: wrzosowiska Krótki, ale dość stromy odcinek biegnący trawiastym zboczem, skąd rozciąga się niesamowita panorama dzikich wzgórz. Ta strefa roślinna kończy się tuż przed dotarciem do kolejnego obozu Mawenzi Tarn malowniczo usytuowanego pod wzgórzem Mawenzi. Popołudniem, czas na aklimatyzację i eksplorowanie obszaru.
Dzień 5 Mawenzi Tarn camp (4330m) – Kibo Hut (4700m) Czas przejścia: 4 – 5 godzin Krajobraz: pustynia alpejska Kontynuacja wspinaczki wschodnią ścianą Kibo przekraczając siodło pomiędzy Mawenzi i Kibo. Dotarcie do Kibo Hut zajmie ok. 4 – 5 godzin. Pozostała część dnia jest przeznaczona na odpoczynek i przygotowanie do wspinaczki na ostatnim odcinku, która rozpoczyna się o północy. Nocleg na kempingu Kibo.
Dzień 6 Zdobywanie szczytu – Kibo Hut (4700m) – Uhuru Peak (5895m) – Horombo Hut (3720m) Czas przejścia: 8 godzin do Uhuru, 6 godzin do Horombo Krajobraz: rumowiska skalne / oblodzony wierzchołek Długość trasy: ok. 6 km podejścia, 21 km zejścia Pobudka przewidziana na godzinę 23:30. Po przekąsce w postaci ciastek i herbaty, rozpoczyna się podejście na szczyt, które będzie stosunkowo ciężkie. Pierwszy odcinek szlaku biegnie skalną drogą do jaskini Hansa Meyera (5150m), będącej doskonałym miejscem na odpoczynek. Trasa potem prowadzi zygzakiem do Gillman’s Point (5681m), zlokalizowanego na krawędzi krateru wulkanicznego. Odcinek jest bardzo stromy z licznymi rumowiskami skalnymi i wymaga od wspinaczy dużego wysiłku fizycznego i psychicznego. To najprawdopodobniej najbardziej wymagający odcinek trasy, zalecane jest pokonanie go w wolnym tempie. Od Gillman’s Point będzie towarzyszył wspinaczom śnieg prawdopodobnie aż do samego Uhuru Peak (5895m), najwyższego punktu Afryki. Od warunków pogodowych na szczycie będzie zależało, jak dużo czasu uczestnicy wyprawy tam spędzą m.in. robiąc zdjęcia, przed 3-godzinnym zejściem do Kibo Hut. Po krótkim odpoczynku i zebraniu pozostawionego przed wejściem, kolejne 3-godzinne przejście do Horombo Hut na nocleg. Powrót do Hormobo Hut z pewnością wyda się bardzo krótki w porównaniu z przejściem w druga stronę. Łącznie czas przejścia tego dnia wyniesie około 14 godzin, więc należy się przygotować na trudny dzień. Wieczorem tego dnia uczestnicy zjedzą ostatnią kolację i udadzą się na zasłużony sen przepełniony fascynującymi wspomnieniami.
Dzień 7 Horombo Hut (3720m) – Marangu Gate (1980m) Czas przejścia: 6 godzin Długość trasy: ok. 27 km Po śniadaniu, 6-godzinne zejście do Marangu Gate, podczas którego wspinacze miną Mandara hut. Zaleca się, aby nie dawać tragarzom napiwków dopóki bagaże nie dotrą bezpiecznie do bramy. Przy Marangu Gate należy podać swoje dane w celu rejestracji. Tutaj wspinacze uzyskują swoje certyfikaty. Osoby, które dotarły do Gillman’s Point (5685m) otrzymują zielone certyfikaty, natomiast Ci, którzy dotarli na sam szczyt Uhuru (5895m) zostają wyróżnieni złotym certyfikatem. Następnie, powrót do Kilimanjaro Mountain Lodge.
Dzień 8 Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot na Zanzibar. Transfer do hotelu Flame Tree.
http://www.flametreecottages.com/
Flame Tree to kompleks małych parterowych domków położonych przy samej plaży ok 800m od centrum wioski. W hotelu znajduje się basen i niewielka restauracja.
W wolnej chwili poza oczywistym kierunkiem spaceru plażą w lewą stronę wioski ( tam gdzie znajdują się bazy nurkowe, wiele restauracyjek serwujących owoce morza z porannych połowów, gdzie znajduje się sklep, agencja turystyczna i inne niewielkie hoteliki) warto wybrać się też w prawo do wioski gdzie żyją lokalni mieszkańcy Nungwi, gdzie obserwować można np. wyczyny lokalnych szkutników budujących łodzie.
Dzień 8 - 13 Czas do własnej dyspozycji.
Dzień 13 Trasfer na lotnisko i wylot do Europy.
UWAGA: Cena oferty nie zawiera kosztów przelotu, który jest uzależniony od terminu rezerwacji oraz dostępności miejsc w samolotach rejsowych.
Cena zawiera
Trekking na Kilimandżaro zgodnie z programem, podczas trekkingu: zakwaterowanie FB, opłaty i wejściówki, standard KINAPA rescue fee, anglojęzyczni przewodnicy, kucharze i tragarze (limit 15 kg na osobe), zakwaterowanie BB w hotelu na Zanzibarze zgodnie z ofertą, transfery zgodnie z programem, ubezpieczenie KL i NW Signal Iduna.
Cena nie zawiera
przelotów, dodatkowych posiłków, dodatkowych wycieczek, napiwków